Předokenní žaluzie


Předokenní žaluzie jsou jedním z typů žaluzií, kterými můžete vybavit svá okna a ochránit tak interiér místnosti před nadbytečným slunečním svitem či nežádoucími pohledy kolemjdoucích a sousedů. Předokenní žaluzie spatřily světlo světa o několik let později, než první klasické žaluzie a ačkoliv jejich obliba stále stoupá, jsou v porovnání s obyčejnými vnitřními žaluziemi stále poměrně neznámou a méně využívanou alternativou.

A přitom jsou předokenní žaluzie, co do praktičnosti, o nějaký ten malý krůček před obyčejnými vnitřními žaluziemi. Předokenní žaluzie se mohou pyšnit zejména lepšími termoregulačními schopnostmi a lepším cloněním slunečních paprsků. Za horkého letního dne vám tedy předokenní žaluzie pomohou udržet v místnosti déle mnohem příjemnější teploty. Naopak v zimě můžete nechat sluneční paprsky volně procházet a teplota v místnosti vystoupá do příjemnějších hodnot.

Ovládání předokenních žaluzií je řešeno na stejném principu, jako je tomu u obyčejných žaluzií. Pohyb a natočení lamel obstarává nekonečná šňůra či klika. Speciální možností pro ty, jež se chtějí vyvarovat pohybu, spojeného s ovládáním žaluzií, je ovládání předokenních žaluzií pomocí motorku. Žaluzie tak budete moci ovládat přímo z gauče. Ovládací mechanismus a samotné lamely předokenních žaluzií jsou vyrobeny s ohledem na náročné podmínky, kterým budou po dobu své životnosti vystaveny.

Jedinou možnou nevýhodou, ve srovnání s vnitřními žaluziemi, je fakt, že předokenní žaluzie nemohou zcela sloužit jako interiérový doplněk. Zato mohou významně ovlivnit celkový vzhled domu, při pohledu z venku. Předokenní žaluzie jsou vyráběny v mnoha barevných provedeních. Ať již má fasáda vašeho domu jakoukoliv barvu, zajisté najdete také odpovídající předokenní žaluzie.