Vertikální žaluzie


Existují místa, kde není použití klasických horizontálních žaluzií z jistých důvodů možné. V těchto případech přichází na řadu vertikální žaluzie. Vertikální žaluzie jsou přímo ideální na zastínění velkých zasklených ploch, jako jsou například vchody na verandu apod. Pomocí vertikálních žaluzií můžete také efektivně a snadno rozdělit velkou místnost na dvě menší.

Výhody vertikálních žaluzií jsou podobné, jako u klasických horizontálních. Máte možnost přesné regulace průchodu světelných paprsků, v závislosti na aktuální teplotě v místnosti či vašem pocitu. Vertikální žaluzie také skvěle brání nežádoucím pohledům do místnosti a můžete se tak během okamžiku snadno skrýt před zraky sousedů či kolemjdoucích. Vaše soukromí tak nebude narušeno.

Jednoduché a efektivní je také samotné ovládání vertikálních žaluzií. Úhel natočení jednotlivých lamel, stejně tak jako jejich stahování, ovládáte pomocí obyčejného provázku či řetízku na kraji žaluzie. Vertikální žaluzie lze stahovat na pravou i levou stranu, doprostřed nebo také jako oponu. Speciální možností pro ty, jež si chtějí co nejvíce ulehčit práci, je ovládání žaluzie pomocí motorku. Kvůli roztáhnutí žaluzie už tak nebudete muset opouštět své místo na gauči a váš jediný úkol bude stisk příslušného tlačítka na ovladači.


Vertikální žaluzie můžete namontovat prakticky kamkoliv, kde vás jen napadne. Konzole pro uchycení vertikální žaluzie je totiž možné připevnit jak na stěnu, tak také na strop místnosti. Vertikální žaluzie se mohou snadno stát také zajímavým designován doplňkem, který podtrhne celkový vzhled místnosti. Stačí, když si vyberete některý z mnoha atraktivních designových návrhů. Na výběr máte také ze dvou šířek lamel – 127 a 89 mm. Užší lamely sice zaberou při stažení více prostoru, ovšem jejich předností je elegantní a decentní vzhled.