Venkovní žaluzie


Venkovní žaluzie jsou modernější a nutno podotknout, že v domácnostech zatím méně využívanou, alternativou ke klasickým vnitřním žaluziím. Zatímco můžeme venkovní žaluzie již pěknou řádku let pozorovat na oknech nejrůznějších výrobních hal či obchodních domů, v domácnostech či kancelářích se jedná stále více méně o něco netradičního.

A přitom venkovní žaluzie nenabízí o nic míň, než žaluzie obyčejné. Ba naopak, venkovní žaluzie se mohou pyšnit dokonce mnohými lepšími parametry, než žaluzie vnitřní. Venkovní žaluzie totiž vynikají například lepšími termoregulačními schopnostmi a lepším cloněním slunečních paprsků. V místnosti si tak snadno udržíte přesně takovou teplotu, jaká vám zrovna vyhovuje. Venkovní žaluzie vám také pomohou ochránit vaše soukromí. Zamezují totiž nežádoucím pohledům vašich sousedů či náhodných kolemjdoucích.

Lamely venkovních žaluzií jsou vyráběny z hliníku a samozřejmostí je vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům, UV záření, zkrátka všem rozmarům počasí. Garantována je také jejich barevná stálost. Venkovní žaluzie jsou nabízeny v mnoha barevných provedeních a jedná se tak o jednoduchý a atraktivní způsob, jak podtrhnout vzhled vašeho domu.

Ovládání venkovních žaluzií je jednoduché a prakticky totožné s ovládání klasických vnitřních žaluzií. Lamely se natáčí pomocí nekonečné šňůry nebo kliky. Pro ty, jež chtějí přísun světla do místnosti ovládat přímo z gauče, je v nabídce speciální možnost – venkovní žaluzie ovládané motorkem. Místo tahání za šňůrku tak postačí stisknout správné tlačítko na dálkovém ovládání a venkovní žaluzie přesně zareaguje na váš povel.

Venkovní žaluzie jsou tedy skutečně rovnocenným protivníkem žaluzií vnitřních a v mnohých ohledech je jejich použití dokonce výhodnější.