Žaluzie


Žaluzie dnes najdeme nejen v oknech obyčejných domácností, ale prakticky jakékoliv budovy, která disponuje okny vystavenými intenzivnímu slunečnímu svitu. Žaluzie jsou oblíbené zejména pro svou schopnost přesné regulace slunečních paprsků, které necháme pronikat do místnosti. V létě tak můžeme místnost zcela zatemnit a v zimě zase budeme rádi za každý paprsek, který nám místnost prohřeje. Moderní žaluzie také nejsou omezeny jen na klasické fádní barevné kombinace, ale pomocí jejich nevšedního vzhledu můžeme také podtrhnout celkový vzhled interiéru naší místnosti.

Během let doznaly žaluzie velkého množství změň, které se však nijak významně nepodepsaly na jejich vzhledu a vlastnostech. Žaluzie nás zkrátka stále ochrání od pálivých paprsků letního slunce, zamezí nežádoucím pohledům do místnosti a mnoho dalšího.

Moderní žaluzie se dělí do několika skupin. V základu rozlišujeme žaluzie venkovní a vnitřní. Vnitřní žaluzie se poté ještě dále dělí na horizontální a vertikální. Značných změn doznal také materiál, ze kterého jsou žaluzie vyráběny. Žaluzie pro venkovní použití jsou, stejně jako vnitřní horizontální žaluzie, nejčastěji vyráběny z hliníku. Vertikální žaluzie jsou vyráběny například z látkových materiálů či speciálních plastů.

Horizontální žaluzie jsou používány na tradiční okna menších rozměrů. Na větší skleněné plochy je vhodné použít žaluzie vertikální. Jak vertikální, tak také horizontální žaluzie lze použít také na atypická okna nestandardních rozměrů (zkosená, obloukovitá či podkrovní).

Naše firma se zabývá prodejem a montáží žaluzií pro vnitřní i venkovní použití, všech možných provedení. Jelikož jsme přímými výrobci žaluzií, jsme svým zákazníkům schopni nabídnout co nejvýhodnější cenu, která, jak pevně doufáme, zajistí jejich maximální spokojenost s nákupem u naší společnosti.